پاورپوینت فصل چهارم کتاب روانشناسی کودکان و نوجوانان استثنایی (کودکان تیزهوش یا سرآمد)

دسته بندي : کتاب » روانشناسی و روانپزشکی
پاورپوینت فصل چهارم کتاب روانشناسی کودکان و نوجوانان استثنایی (کودکان تیزهوش یا سرآمد) نوشته بهروز میلانی فر در قالب pptx و در حجم 34 اسلاید: 

بخشی از متن:
کودکانی که هوشبهر از ۱۳۰ به بالا داشتند کودکان تيزهوش یا سر آمد می گفتند که ۲٫۲ ٪ افراد مورد آزمایش را تشکیل می دادند. عقیده بر این است که افرادی که هوشبهر از ۱۴۰ به بالا دارند به طور متوسط 1 اجتماع را تشکیل می دهند و چون تعداد این افراد کم است؛ لذا جزو کودکان استثنائی به شمار می آیند. به عبارت دیگر همان طور که کودک عقب مانده استثنایی است، کودک تیرهوش نیز استثنایی است. 
کودکانی که هوشبهری بین ۱۴۰ تا ۱۷۰ دارند ممتاز یا سر آمد و افرادی که دارای هوشبهر از ۱۷۰ به بالا هستند نابغه نامیده می شوند.

خصوصیات کودکان ممتاز 
از لحاظ تحصیلی همواره به مدارج عالي نائل شوند. در حالی که کودکان با هوشبهر پایین تر از این  حد می تواننداستعدادهای خاصی حتی در حد یک نابغه از خود نشان دهند که با آزمون های معمولی هوش چنین استعدادهائی کمتر قابل تشخیص و اندازه گیری است. 
دانستن و پی بردن به خصوصیات جسمانی، عاطفی، هوشی، اجتماعی و سوابق خانوادگی این افراد صرف نظر از اینکه ممکن است ما را به عوامل مساعد کننده و علت تیزهوشی نزدیک نماید، مسلما در نگهداری و آموزش و پرورش این دسته از کودکان کمک شایانی به مسئولان آموزش و پرورش، روان شناسان و روان پزشکان خواهد کرد. 
متأسفانه اکثر بررسی ها در مورد پیشرفت درسی و خصوصیات جسمانی و هوشی این کودکان است و درباره مشخصات اجتماعی و عاطفی آنان تحقیقات کافی و دقیق انجام نشده است. اگر هم در بعضی از کتابها به طور جسته و گریخته بحث هایی درباره تیزهوشی شده است بیشتر بر اساس حدس و گمان بوده.
دسته بندی: کتاب » روانشناسی و روانپزشکی

تعداد مشاهده: 228 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.pptx

فرمت فایل اصلی: pptx - پاورپوینت - قابل ویرایش

تعداد صفحات: 34

حجم فایل:186 کیلوبایت

 قیمت: 25,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل پشتیبانی 24 ساعته : 09909994252